0%
X
Henüz ürün eklenmedi
X
Şifremi Unuttum
Beat göndermeden önce, BeatPazarı kalite standartlarını incelemek için tıklayınız
0

GİRİŞ

YAP

Sık Sorulan Sorular

Sık Sorulan Sorular

BeatPazarı genellikle sorulan sorular size yardımcı olabilir. İletişime geçmeden önce lütfen Sık Sorulan soruları inceleyiniz.

BeatPazarı nedir?
BeatPazarı, beatmakerlar, müzik yapımcıları, DJ'ler ve müzik meraklıları için bir çevrimiçi platformdur. BeatPazarı'nda özgün müzik prodüksiyonlarına sahip Beat'ler ve BeatPack'ler satın alınabilir veya satılabilir.
Neden BeatPazarı'nı kullanmalıyım?
BeatPazarı, müzik üreticileri arasında işbirliği yapmayı ve kaliteli müzik içeriklerine erişimi kolaylaştırmayı amaçlar. Yaratıcı projelerinizi destekleyebilecek, tüm telif hakları ile satın alınabilecek Beat ve BeatPack'ler ve çeşitli müzik içeriklerini bulabileceğiniz bir platform sunar.
BeatPazarı'nı kullanmak güvenli mi?
Evet, BeatPazarı, güvenlik önlemleri ve lisanslama politikaları ile kullanıcı bilgilerini korur. Ayrıca, lisanslı müzik içerikleri sunarak kullanıcılarına yasal ve güvenilir bir deneyim sağlar.
Nasıl bir hesap oluşturabilirim?
Hesap oluşturmak için ana sayfa üzerinde bulunan "Giriş Yap" seçeneğine tıklayarak açılacak pencerede "Kayıt Ol" bölümüne tıklayarak temel bilgilerinizi girip kaydolabilirsiniz. 
Beat satmak için nasıl başvurabilirim?
Hesabınızı oluşturduktan sonra, anasayfada bulunan "Bulut/Gönder" ikonuna tıklayarak seçeneğinize göre "Beat Gönder" veya "BeatPacks Gönder" seçeneğine tıklayarak kendi ürettiğiniz müzik prodüksiyonlarınızı platformda satışa sunabilirsiniz. Müzik prodüksiyon başvurunuzun onaylanmasına yardımcı olması adına lütfen "Kalite Standartları" sayfasını inceleyiniz. Eğer standartları sağlıyor ise ürününüz incelendikten sonra onaylanır, tarafınıza onaylandığına dair e-posta iletilir ve satışa başlayabilirsiniz.
Beat/Beatpack ürünlerim onaylanmıyor?
Beatmakerlara ait tüm profil bilgilerinin (GSM No, E-posta, Banka Hesap Bilgileri) sisteme tanımlanmış olması gerekmektedir. Eksik bilgiler mevcut ise, diğer şartlara bakılmaksızın beat/beatpacks veya herhangi bir ürün kontrol edilmeden sistemden kaldırılmaktadır. Müzik prodüksiyon başvurunuzun onaylanmasına yardımcı olması adına lütfen "Kalite Standartları" sayfasını inceleyiniz. Eğer standartları sağlıyor ise ürününüz incelendikten sonra onaylanır, tarafınıza onaylandığına dair e-posta iletilir ve satışa başlayabilirsiniz.Beat Onay Süreci
Banka Hesap Numaram neden gerekli?
Banka hesap bilgileri sadece beatmaker-ürün satan birey/kurumlar için geçerlidir. Ürün satışı yapıldığında sistem tarafından ödeme tanımlı olan hesap bilgilerine aktarılmaktadır. Bundan dolayı hesap bilgileri ve profil bilgileri (GSM, Hesap bilgileri) güncel ve doğru olması gerekmektedir.
Satış Ödemeleri nasıl gerçekleşir?
BeatPazarı platformuna kayıtlı hesap bilgilerinizin doğruluğu beatmaker'a ait olmakla birlikte satış sonrası en geç (değişiklik olabilir) 3 ila 5 iş günü içerisinde beatmaker'a platform kesintilieri yapıldıktan sonra gönderilmektedir. Ödeme sorunu yaşamamak için profilinizden "Hesap Numaram" bölümünün doğruluğunu teyit ediniz.
Beat satın almak için nasıl ödeme yapabilirim?
Şuanda sanalpos sistemimiz aktif olmadığından sadece havale yolu ile ödeme kabulu yapılmaktadır. Satın alma işlemi sırasında, "Banka Hesap Bilgilerimiz" görüntülenecektir. Tercih ettiğiniz hesaba ödeme gönderimi yaparak sonrasında "Havale/Ödeme Bildirim Formu"nu doldurunuz. Dilerseniz İletişim sayfasından da bize ulaşabilirsiniz.
Satın aldığım beat'in lisans seçenekleri nelerdir?
Beatler için iki farklı lisans seçenekleri bulunur. Satın aldığınız beat'in lisans türünü, satın alacağınız beat sayfa detayında görüntüleyebilirsiniz. Daha fazla detay için lütfen "Lisanslar" sayfasını inceleyiniz.
İade politikası nedir?
İade kabul edilmemektedir. Telif ve dijital dosya satıcı'dan BeatPazarı platformu aracılığı ile Alıcı'ya ulaştığı an, iade mümkün değildir. Bundan dolayı satın alacağınız ürünü ve lisans türünü doğru seçimi Alıcı'ya aittir.
Satıcıyla/Beatmaker ile nasıl iletişim kurabilirim?
BeatPazarı platform kuralları gereği, Satıcı(Beatmaker) ve Alıcı (Sanatçı) iletişimi sağlanmamaktadır. Satıcı(Beatmaker) ve Alıcı (Sanatçı) kayıt olurken, "Kullanım Şartları"nı kabul etmiş sayılırlar.
BeatPazarı Platformuna nasıl geri bildirimde (İstek/Öneri/Şikayet) bulunabilirim?
Geri bildirimleriniz, platformun gelişimine katkı sağlar. İletişim sayfasından direkt geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Satıcılar (Beatmakerlar) için ücretlendirme/komisyon ücreti nedir?
BeatPazarı, satıcıların (beatmakerların) beat veya beatpack'lerini platformda aracılığıyla satışı karşılığında %10 komisyon (komisyon oranı değişiklik gösterebilir) alır. Ücretlendirme politikaları, platformun "Kullanım Şartları" sayfasında detaylı olarak açıklanmıştır.
BeatPazarı'nı mobil cihazımdan kullanabilir miyim?
Evet, BeatPazarı'nı mobil cihazlarınızdan da kullanabilirsiniz. Mobil tarayıcılar üzerinden kullanarak beat veya beatpack'leri keşfetme ve satın alma işlemlerini güvenle gerçekleştirme imkanınız vardır.
BeatPazarı'nda hangi müzik türlerini bulabilirim?
BeatPazarı, geniş bir müzik türü yelpazesi sunar. Hip-hop, trap, elektronik, pop, rock, R&B ve daha birçok türde beat'leri bulabilir ve tercih edeceğiniz lisans türünde satın alabilirsiniz.
Satın aldığım beat'i nasıl indirebilirim?
Satın alacağınız ürünün siparişini "doğru lisans seçimi" ile tamamlayıp sipariş oluşturduktan sonra, kontrol sağlanıp ve satıcı (beatmaker) ile iletişime geçilmektedir. Herhangi bir sorun yok ise, siparişiniz onaylanır, platforma kayıtlı e-posta adresinize sistem otomatik olarak satın aldığınız dijital ürünü e-posta olarak gönderimini sağlar. Eğer satın aldığınız üründe herhangi bir sorun oluştu ise (lisans,telif vb.) talebe göre farklı beat veya beatpack seçimi yapabilir ya da ücret iadesi talebi var ise, ücret iadesi yapılır.
BeatPazarı, müzik yapımcılarına nasıl destek sağlıyor?
BeatPazarı, müzik yapımcılarına kendi ürettikleri içerikleri satma ve geniş bir dinleyici kitlesi ile etkileşimde bulunma fırsatı sunarak destek sağlar.
Lisans türleri nelerdir?
BeatPazarı'nda genellikle beat ürünlerinde iki temel lisans (Standart ve Özel Lisans) seçeneği mevcut. Beatpackler ise sadece Özel Lisans türünde satın alınabilir. Lisans türleri, beat veya beatpack'in nasıl kullanılabileceğini belirler.
BeatPazarı, müzik yapımcılarına nasıl tanıtım imkanı sunuyor?
BeatPazarı, müzik yapımcılarına profillerinde biyografi eklemeleri, öne çıkan beat'leri vurgulamaları ve sosyal medya entegrasyonları gibi araçlarla kendilerini tanıtma fırsatı sunar.
BeatPazarı'nın müzik endüstrisine etkisi nedir?
BeatPazarı, müzik endüstrisine daha geniş bir erişim ve bağımsız müzik yapımcılarına yaratıcı projelerini pazarlama imkanı sunarak olumlu bir etki yapmaktadır.
BeatPazarı, müşteri hizmetleri desteği sağlıyor mu?
Evet, BeatPazarı herhangi bir sorun veya talep için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Satın öncesi ve sonrası müşteri hizmetlerimiz bilgilendirme ve destek sağlayacaktır. Hesap sorunları, ödeme konuları veya diğer kullanıcı deneyimiyle ilgili konularda destek alabilirsiniz.
Farklı bir sorum var?
Sık sorulan sorular, sizin sorunuza cevap olmadı ise, hızlıca bizimle iletişime geçebilirsiniz.
COPYRIGHT BEATPAZARI.COM ALL RIGHT RESERVED.